Dbaj o bezpieczeństwo wymień stare opony w zakładzie wulkanizacyjnym

opony

W 2020 roku na całym świecie wyprodukowano około trzech miliardów opon samochodowych. Opony samochodowe są klasycznym przykładem produktu o dużej objętości pochodzącego z nieodnawialnych zasobów ropy naftowej, który jest przeznaczony do jednorazowego użytku – nie pasują do ponownego wykorzystania, recyklingu. Samochody używane często są sprzedawane z oponami, lecz to jaka jest ich jakość i użyteczność pozostawia wiele do życzenia. Nie wolno zapominać, że opony to istotny element zapewniający bezpieczeństwo. Gdy są one zużyte (mowa nie tylko o bieżniku) to narażasz siebie i pasażerów na niebezpieczeństwo ponieważ skraca się droga hamowania samochodu, możliwe jest też nieprawidłowe zachowanie się samochodu w nagłych sytuacjach.

Z biegiem lat w przemyśle oponiarskim na całym świecie zaszło wiele zmian. Opony o wysokim standardzie są produkowane przy użyciu technologii premium, aby mogły bezbłędnie działać nie tylko w swoim „pierwszym życiu”, ale także w drugim, a czasem nawet trzecim życiu. Wraz z tym rozwija się również przemysł opon bieżnikowanych, ponieważ stosowane są mocniejsze karkasy opon, ulepszone techniki regeneracji i wysokiej jakości mieszanki gumowe. Opona bieżnikowana zaczyna swoją żywotność jako opona zużyta, zatem to od Ciebie zależy, czy przy wymianie starych opon zaufasz ponownie oponie bieżnikowanej, czy kupisz po prostu oponę fabrycznie nową. Nasz rekomendacja to opona nowa, przecież różnica cenowa między nową, a bieżnikowaną jest niewielka patrząc na cały okres jej życia.

opony

Samochód powinien jeździć na pewnych oponach. Mimo, że te bieżnikowane uznaje się także za bezpieczne, to różnica cenowa między oponami bieżnikowanymi a tanimi, uznawanymi jednak za dobrej jakości jest bardzo mała. Pamiętaj, że w bieżnikowaniu na zużytej opony nakładana jest nowa guma bez zmiany kordów infrastruktury. Dlatego jakość opon bieżnikowanych jest zawsze znacznie niższa niż opon nowych. Bez względu na to, jak dobrze działa po bieżnikowaniu, może być jakiś problem z oponą bieżnikowaną.

5/5 - (1 vote)