Kamień uderzył w szybę twojego auta wymień ją w specjalistyczny warsztacie

ubezpieczenie szyby

Masz problem z szybą? Samochody osobowe niestety mają problemy z przednią szybą, głównie przyczyną odprysków, stłuczeń są kamyki z aut jadących przedni nimi. Przy wymianie uszkodzonej szyby upewnij się, że jest ona w 100% wykonana prawidłowo. Właściwe rozwiązanie ma być dostosowane do Twoich konkretnych potrzeb, bo często może okazać się, że lokalny warsztat nie ma pojęcia co robi, stracisz czas, pieniądze i będziesz bez auta.

Jeśli przednia szyba Twojego pojazdu nie da się naprawić trzeba ją zastąpić. Aby zagwarantować najwyższej jakości wymianę przedniej szyby pojazdu doświadczeni i wykwalifikowani technicy powinni przestrzegać surowych norm i stosować określone przez producentów wytyczne, materiały i sprzęt. Po całkowitym usunięciu uszkodzonej szyby montowana jest nowa przy użyciu najnowocześniejszych na rynku klejów i podkładów. Jeśli Twój pojazd jest wyposażony w zaawansowane systemy wspomagania kierowcy, takie jak technologia zmiany pasa ruchu, często konieczna jest ponowna kalibracja pojazdu. Twoje bezpieczeństwo jest zawsze najwyższym priorytetem. Pamiętaj o tym przy wymianie szyby. Zadbaj o dożywotnią gwarancję na zamienniki szyb samochodowych jakie będą Ci proponowane. Wymiana szyby przedniej powinna gwarantować, że nowa będzie chroniła przed przeciekami i hałasem od wiatru. Samochody z wymienioną szybą, nie powinny odbiegać poziomem hałasu od tych z fabrycznie założoną.

jeep

Uszkodzenie szyby przedniej jest najczęściej powodowane przez kamień lub inny twardy przedmiot uderzający o zewnętrzną warstwę szyby przedniej. Większość nowych, zamiennych szyb przednich dostarczanych i montowanych przez dobre warsztaty jest wykonanych z odpornego na uszkodzenia szkła laminowanego, które składa się z dwóch warstw szkła z warstwą poliwinylobutyralu (PVB) pomiędzy nimi. Gdy przednia szyba samochodu jest uszkodzona, ostre kawałki szkła mają tendencję do przylegania do warstwy PVB, chroniąc w ten sposób pasażerów pojazdu. Szkło hartowane lub wzmocnione termicznie jest uważane za szkło bezpieczne. Ten rodzaj szkła jest często stosowany w bocznych i tylnych szybach pojazdu. Po rozbiciu szkło hartowane kruszy się na małe fragmenty szkła. Szkło laminowane można zwykle naprawiać, natomiast szkło hartowane lub bezpieczne nie.

5/5 - (1 vote)